arachnids-market.com blog nie tylko o pająkachPtasznik goliat, czyli pająk wielkości szczeniaka{Theraphosa blondi, znany też pod nazwą ptasznik goliat to największy pająk na świecie Po tym jak w dżungli natknął się na niego polski naukowiec Piotr Naskrecki jego zdjęcie obiegło czołówki gazet na całym świecie. Naskrecki pisał, że za każdym razem kiedy zbliżał się blisko paj . Zainteresowanie, oceny: 1568484, czas trwania 1m 21s, ocena 9270, reakcje 863.
- Dzięki
- Uwaga znalazłem info na ten pająka

Jad nie jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia dorosłego człowieka. Należy jednak wziąć pod uwagę nieprzyjemne w skutkach ukąszenie pazurami jadowymi dorastającymi do 2,5 cm. Po ukąszeniu najczęściej pojawiają się wymioty, nudności, bóle głowy, gorączka oraz skurcze mięśni (czasem występujące na długo po ukąszeniu).
- Przecież wielu ludzi go hoduje w terrariach w Polsce też. I na szczęście ptaszniki z Nowego Świata nie są tak jadowite jak ze Starego Świata.
- dziesiątki włosków?ciekawe jak to policzył XD
- ten rudy był najładniejszy moim zdaniem.
- widziałem tego samego w Warszawie
- ja która ma l1 jego : :'D
- Japierdziele boje się👁️👁️
- AAAA boję się pajokuw
- Te kolesie nierzadko ważą pół kilo a nie 170 gram
- 1:12 +1
- Rozpuszczalnikiem bym chuja polał I zjarał
- Mam pająka
- Pająk na tej animacji wygląda jakby był zrobiony z gówna.
- https://youtu.be/Jz0FnfbbHM0 jak bylam w Bydgoszcz to na nowym bloku było 1000 pająków niesamowite jak one nie gromadzą link do tego umieszczam
- No bardzo sympatyczny
- Ten klient to debil, pająk strzela w niego a on tak blisko patrzy przez 7sekund
- mmmmm krem dela krem taki pyszny w mAzji
- Theraphosa stirmi jest większa. Ma największy rozstaw odnóży (30 cm)
- A