arachnids-market.com blog nie tylko o pająkach



█▬█ █ ▀█▀ OGRZEWANIE DOMU ZA DARMO, czyli BUFOR + FOTOWOLTAIKA. Za cenę pompy ogrzewam dom za darmo!{



Nie musisz wydawać 30 tyś na pompę, aby mieć tanie ogrzewanie . BUFOR + GRZAŁKI czyli akumulacja ciepła. PO CO POMPA CIEPŁA za 28-35 tyś... też jest tanio !. Dzięki temu, że SAM policzyłem, nie płace za CO i CWU ! Zobacz również: Koszty ogrzewania - 2021/2022: Luty: https://youtu.b . Zainteresowanie, oceny: 19766, czas trwania 13m 20s, ocena 439, reakcje 169.
- Zobacz również...
⚡Najtańsze ogrzewanie domu BUFOR CIEPŁA + kocioł na drewno lub kocioł zgazowujący drewno
https://youtu.be/OZdgQNtTxV0
⚡BUFOR CIEPŁA co to jest, jak działa, dlaczego warto stosować i ile daje oszczędności ?
https://youtu.be/U6sLxgrw8vA
⚡Porównanie kosztów ogrzewania 2022, jakie ogrzewanie wybrać do nowego domu, które jest najtańsze
https://youtu.be/z2XxR37PexI
⚡Czym najtaniej ogrzewać dom w 2022 roku? porównanie kosztów, jakie ogrzewanie jest najtańsze?
https://youtu.be/RliUUSFX_Jg
⚡BUFOR CIEPŁA czyli moja TANIA "POMPA CIEPŁA"
https://youtu.be/v96qdJcDreY
⚡FOTOWOLTAIKA montować czy NIE ?, kiedy to się zwróci - sprawdź to sam !
https://youtu.be/KAWfEKPS6cU
- Chwali się pan,ale jaki ma Pan dom,nowoczesny i mały,jeżeli ktoś nie wykona tego sam i ma stary dom energochłonny 150m2 ten system z buforem, jak z elektrycznym piecem się raczej nie sprawdzi
- Tu też można doczytać prawo jazdy na tira , jak nie to nie wiem.
- Witam ma pytanie na jakiej taryfie grzeje pan bufor mając fotowoltanike G 11 czy G12.
- Fajny masz program,zainteresował mnie,chciałbym z tobom korespondować .mam zamiar zmienić ogrzewanie domu i niwiem wjaki sposób to zrobić,żeby ogrzewanie było tanie bardzo proszę o odpowiedź.
- Szykuje taki system o jakim opowiadasz ale mam plan zabezpieczyć się dodatkowo w kocioł gazujacy drewno czy bufor może być bez wężownic ? 100%podlogowka dodatkowo wyjście z bufora na zbiornik CWU dwuplaszczowy
- Witam Masz racje dzis niestety ludzie nie patrza na to co bedzie tansze w uzytkowaniu tylko dobrze rozbudowany marketing pomp ciepla robi to ze urabia wiekszosc klientow i na to sie decyduja
Git material i wtlaczaj tym ktorzy nadal wierza w pompy zeby przejrzeli na oczy bo to jest dlugo terminowa inwestycja i warto sie dwa razy zastanowic zanim podejma decyzje !!!
Pozdr :-)
- Wtrącę swoje 3 grosze. Moja nauczycielka matematyki z LO mawiała, że matematyka jest królową nauk. Po tym przykładzie widać, że miała rację. Podziwiam autora za precyzję rachunku. A dla forumowiczów podtrzymuję radę prelegenta - liczcie, liczcie i jeszcze raz liczcie. Autor jest "złotą rączką". Zwykły inwestor musi do tego doliczyć koszt robocizny, co już tak różowo nie wróży. Na fachowców należy doliczyć ok. 20 tys. na dziś. Za duży bufor ciepła moim zdaniem nigdy nie jest za duży. Im więcej ciepła wtłoczymy latem tym lepiej będziemy wyglądać na jesieni i na początku zimy. Nadto prelegent będzie miał korzyść po 15 latach jak skończy się obecny system rozliczeń. Wg. mnie optymalny system to system 2-3 paneli z solarami i glikolem + bufor oraz X paneli PV. Dlaczego - sprawność systemu glikolowego to 70 - 80% zaś sprawność paneli PV to 15 -20%. Stosunkowo niedużo wyższym kosztem inwestycyjnym uzyskuje się znaczny przyrost sprawności systemu. Odnośnie pomp ciepła generalnie nie jestem ich zwolennikiem. Miałem i na dziś wystarczy. Chyba ze potanieją, będą cichsze i tańsze w serwisie. Bo korzyść 4:1 w używaniu jest i pewnie będzie się opłacać w nowym systemie rozliczania fotowoltaiki. Dla nowo budujących rada nie fundament a płyta fundamentowa jest rozwiązaniem optymalnym. Dlaczego ? Możecie wrzucić 30 cm ocieplenia w podłogę bez mostków termicznych. Jest to niby droższe, a w perspektywie 50 lat życia budynku będzie na pewno tańsze. Znowu matematyka i do tego odrobina fizyki. No i poczytajcie o budynkach pasywnych. Tu pochwała dla prelegenta za ocieplenie dachu. Na mury i podłogę dałbym co najmniej 5 cm ocieplenia więcej. Budynek pasywny 30 cm. Niemcy tak robią a oni na pewno policzyli.
- Wpisując parametry Twojego domu na stronie Ciepło właściwe otrzymuję wynik 10.000kWh zapotrzebowania na ogrzewanie. Wg Twoich pomiarów wychodzi jednak poniżej 5.000 kWh. Przy takim układzie to rzeczywiście nie ma sensu iść w pompę ciepła. Jednak mój budynek wg ciepła właściwego ma zapotrzebowanie na poziomie 15.000kWh. Do tego moje zapotrzebowanie na prąd bytowy to ok 6500kWh rocznie. Ciężko to ogarnąć PV i kotłem elektrycznym.
- Naprawdę takie fajne jest tak bardzo przewymiarować instalację żeby się grzać czystym prądem? Może warto pomyśleć trochę o ekologii, a przede wszystkim o sąsiadach... Mam małą instalację fotowoltaiczną na "typowe" potrzeby, a już sieć ma problem i dochodzi do jej rozłączania. Na osiedlach obok ta sama sytuacja.

Gdyby wszyscy sobie takie układy porobili to wszystkim inwertery będą się wyłączać jak wyjdzie słońce. A zimą elektrownie muszą spalać masakryczne ilości węgla aby dostarczyć potrzebną ilość energii. Gdzie tu jest sens??? Cały czas zachwala Pan swoje rozwiązanie, które ma przeogromną ilość minusów i bardzo źle wpływa na środowisko.

Robiąc 2x mniejszą instalację fotowoltaiczną + plus do tego pompa ciepła koszty wyjdą na podobnym poziomie, a z dotacją czyste powietrze znacznie niższe. Nie zużyjemy wtedy rocznie 10 tyś kwh tylko jakieś 4 tyś kwh max na wszystko.

Pan musiał założyć "wielką" instalację PV żeby sobie pokryć całe zapotrzebowanie na prąd. Teraz Pan mówi, żeby nie słuchać tego co mówią inni bo Pan coś niby ekstra proponuje. Przy tak wielkiej instalacji zwykły kocioł elektryczny bez żadnego bufora by wystarczył. Prądu zapewne poszło by mniej niż w instalacji z buforem. To w końcu 1000l więc są spore straty ciepła.
- Za 29 tys?? Śmieszne. Ile masz paneli i jakiej mocy jest Twoja instajacja?
- Witam, mówisz że trzeba policzyć. Czy w jakimś filmie dajesz instrukcję jak policzyć? W domu budowanym nie zamieszkałym jeszcze. Buduje dom i ceny pomp mnie przerażają. Strona w Internecie wyliczyła że bufor wyjdzie tak drogo że musiał bym mieć fotowoltaike za 100 tys.
- Nie kosztuje nic ,30 tysięcy to przyniósł bezdomny i umarł.
- "Nie musisz wydawać 30 tyś na pompę," ale wystarczy 10 zł na słownik by poprawnie zapisać skrót od tysiąca
- CO 4700 kwh w tym problem ze w takim przypadku zapotrzebowanie budynku na cieplo wynosi okolo 5000 kwh ale wiekszosc budynkow ma zapotrzebowanie na cieplo od 15000 do 22000 kwh wiec koszty sa nieadekwatne do zyskow. Tyle w temacir
- Potwierdzam ze może być za darmo.
- I tak do ciebie dopłacają. Konsumenci prądu. Fotowoltaika jest niestabilnym źródłem energii. przynajmniej na razie
- Nastawiałem się na bufor, ale trafił się niemal nowy, ośmiomiesięczny kocioł elektryczny kospela 8 kw w dobrej cenie i padło na kocioł. Żeby utrzymać temperaturę w domu w moim przypadku na poziomie 21-21,5 °C za dnia i na noc spada do ok 19-19.5°c w zupełności wystarcza podłogę zasilić temperaturą 32°C w godzinach 4-6 rano + 1 godzinę o 14 i grzanie chodzi tylko i wyłącznie w tańszych godzinach(mając jeszcze godzinę w razie co, choć przy minus 7 wystarczało) co dokładnie było by z buforem, koszt inwestycyjny 3 krotnie niższy, oraz prostota podłączenia na korzyść kotła o przestrzeni nawet nie wspominam w stosunku do bufora. Dlatego warto przeanalizować wszystko co się da. Pozdrawiam.
- W małym domku taki system się opłaci w dużym już nie. Bez dokładnych obliczeń się nie obejdzie. Zapotrzebowanie mojego budynku to 18tys kWh. Bufor 3600l instalacja 20 kvp (30% zabrałaby elektrownia). Potrzeba sporo miejsca na taką instalację + koszt jej montażu. Dofinansowanie na tym samym poziomie, a odliczenie od podatku tylko do 53tys. Całkowity koszt to 70tys, dla PC+PV 55-60tys +(instalacja zajmuje mniej miejsca)
- Ogrzewanie za darmo bez wywalenia 30 000 tys to drewno z własnego lasu 😁
- Jak dobrze przeliczyć budynek żeby wiedzieć jaki system założyć