arachnids-market.com blog nie tylko o pająkach



Klimatyzatory do GRZANIA porównanie symultaniczne C&H i ME przy 4 st C nowato pl{



Witam Jak zwykle długi i nudny film z porównania grzania tego samego pomieszczenia klimatyzatorem Cooper&Hunter Arctic i Mitsubishi Diamond. Temat interesujący dla osób szukających informacji o klimatyzatorach do grzania - może dotrwają do końca :) Pozdrawiam Nowato.pl cdn... . Zainteresowanie, oceny: 2956, czas trwania 17m 35s, ocena 26, reakcje 31.
- Witam,
jakimi urządzeniami dokonuje Pan pomiaru poboru prądu w tym teście i co to za aplikacja na telefon, bo wygląda to bardzo ciekawie .
- A co się dzieje jak temp spadnie poniżej -15? Wydajność drastycznie spada? Bo mam nadzieje ze się nie wyłącza.
- Na tej stronie kontener śmieci Kraków - chwila czasu ale warto.
- Film bardzo wartościowy bo brakuje takich konkretnych porównań.

1. Cooper & Hunter Arctic to jednostka 2,7 kW ( najmniejsza jednostka tego producenta i chyba tą jednostkę Pan posiada ) na stronie producenta podane że klasa energetyczna dla grzania to tylko A+ czyli to się do wydajnego i oszczędnego grzania nie nadaje ( co najwyżej do podgrzania pomieszczenia raz za czas ale nie do grzania 24/7 ), lepszym wyborem byłoby Gree Amber Prestige 2,7 kW które ma A+++ i jest to jednostka budowana pod ostre grzanie do nawet -30C ( bardzo wysoka sprawność przy -5C, -10,C - 15C ) na zewnątrz oraz posiada wszystkie rozwiązania które oferuje klasa premium ( to inna liga ).

2. Mitsubishi Diamond najmniejsza jednostka to 2,5 kW ( taką Pan posiada ale bez jednostki zewnętrznej Hyper Heating ) i klasa energetyczna A+++

Z filmu wynika że na starcie Cooper & Hunter to ok 700W, a Mitsubishi Diamond ok 270W, nie było widać na filmie by Cooper & Hunter kiedykolwiek zszedł do tych 380W. Zwykle ogrzewanie tacy ociekowej i kompresora to ok 100W czyli jak mamy 380 do 270 to bez ogrzewania tacy ociekowej i kompresora wynik może być mocno zbliżony. Najlepszy test to byłoby puszczenie jednego i drugiego na ok 1 godzinę i porównanie zużycia po tym czasie ( zrobić test dla temperatury na zewnątrz na plusie i minusie ).

Na filmie mamy porównanie 2,7 kW A+ kontra 2,5 kW A+++, tym samym Mitsubishi nie mogło nie przegrać.

Jeśli będzie miał Pan okazję to proszę przetestować Gree Amber Prestige 2,7 kW vs Mitsubishi Diamond 2,5 kW ( jednostka wewnętrzna MSZ-LN25VG2 + jednostka zewnętrzna z Hyper Heating MUZ-LN25VGHZ2 grzanie do -25C lub MUZ-LN25VG2 grzanie do -15C - w obu przypadkach chodzi o grzanie z bardzo dużą wydajnością, a nie o wartości max ) bo tutaj może być bardzo, bardzo blisko, a po porównaniu cen może być bardzo ciekawie.

Moim zdaniem dla jednostek poniżej 3kW to jedyne sensowne rozwiązania ( biorąc pod uwagę efektywność, cena do jakości, opinie ludzi ) do grzania 24/7 to:
1. Mitsubishi Diamond 2,5 kW ale z Hyper Heating ( MUZ-LN25VGHZ2 ) - przypuszczalnie ( to by trzeba było potwierdzić testem ) nieco mniejsze zużycie prądu ( lepsza modulacja kompresora ) w stosunku do Gree Amber Prestige ale cena zakupu kosmos = bardzo długi okres zwrotu

2. Gree Amber Prestige 2,7 kW - bardzo dobry stosunek ceny do jakości ( zostaje sporo pieniędzy na prąd do grzania w porównaniu do Mitsubishi )

Oba rozwiązania posiadają 5 lat gwarancji co również świadczy o jakości i potem długo, długo, długo nic ( uprzedzając sugestie Rotenso Mirai nie ma jednostek poniżej 3,5 kW dla A+++i jest droższe od Gree )

Ile u Pana kosztowałby te 2 pozycje ( Mitsubishi Diamond 2,5 kW ale z Hyper Heating i Gree Amber Prestige 2,7 kW ) ?
- Myślę, że zamiast C&H - lepszy do porównania byłby flagowiec Gree Amber Prestige - sam od roku używam 3,5kW - i jestem bardzo zadowolony i z pracy i zużycia prądu. Planuję przejść całkowicie na ogrzewanie klimatyzacjami + piec kondensacyjny na największe mrozy. Pracuję w "dzikich" krajach - używamy praktycznie tylko klim do grzania i chłodzenia (chodzą praktycznie bez przerwy cały rok) i wniosek po ponad 15 latach - żywotność nawet najtańszych chińczyków, przy kiepskiej instalacji to praktycznie zawsze ponad 10 lat (większość do dzisiaj używanych to on/offy). Sam założyłem ponad 13 lat temu on-offa Tectro by Zibro - i nie chce się zepsuć... a chętnie bym go zmienił na inwertera. Co do energochłonności - dwa lata temu byliśmy zmuszeni w czasie awarii pieca grzać przez tydzień grzejnikami elektrycznymi i porównując do klimy pracującej od początku sezonu grzewczego do dzisiaj - szacuję SCOP na poziomie 3-4 - więc przepaść. Pozdrawiam
- Pytałem ponieważ jest na Youtube kanał w którym użytkownik grzeje dom tylko takim Gree i zastanawia mnie czy też sobie cos takiego sprawić. Zbieram informacje i tyle :-)
- Witam, gree Amber prestige ma też zawor rozprezny elektroniczny sprezarke dwurotacyjna , tace ociekowa i kartek podgrzewany i wydaje mi się że gdy Pan porównał ja to wypadła by lepiej. Pobór też jest troszkę większy bo może już w tej temperaturze mogły się te grzałki zalaczyc i dlatego wskazanie jest większe. Nie zachwalam gree ale wydaje mi się że jest któryś tysiąc tańszy od mitsubishy
- Witam. A co Pan myśli o Gree Amber Prestige ?( albo CH Supreme bo to chyba to samo ) Grzanie do minus 30 stopni i niewielki spadek wydajności w niskich temperaturach. Czy te klimy maja sens ? Pozdrawiam
- Witam, w jakim systemie Pan ogrzewa dom, bo ma Pan pompę ciepła i dwa klimatyzatory, czy 3 urządzenia działają stale czy w określonym harmonogramie?
- witam co pan myśli o pompie tylko do cwu. ma sens czy grzac grzałką z pv. w tedy pare kw dziennie zostało by dodatkowo do grzania dla klimatyzatora z wody która jak wiadomo drogo wychodzi w całym roku oporowo
- Jednostka MSZ -AP 3,5 zainstalowana 🙂 i za moją namową miała być podgrzewana taca ociekowa ( jednostka nad chodnikiem ) ale ostatecznie zamontowana grzałka samoograniczająca - taca jednostki zew -rurka odpływ do rynny ( grzałka 15W/m ; +3 do +7 oC —-dziękuje novato
- Czy to faktycznie prawda ze cop przy -10* i 21* wewnątrz bedzie wynosil 2,4/0,42 = 5,7? Taki cop kest nieosiagalny dla pomp ciepla powietrze-woda. Skad się on bierze taki wysoki dla pomp powietrze-powietrze?