arachnids-market.com blog nie tylko o pająkach



Czy warto kupić OKULARY POLARYZACYJNE PRZECIWSŁONECZNE UV? WARTO! Zobacz dlaczego! TEST Polaryzacji{



Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i filtrem polaryzacyjnym, to zbawienie dla oczu i wzroku każdego użytkownika, a szczególnie kierowcy i urlopowicza w ciepłych krajach, jak Grecja, gdzie słońca jest bardzo dużo. Polecam! Używacie? 👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 . Zainteresowanie, oceny: 11129, czas trwania 2m 44s, ocena 213, reakcje 32.
- Ja mam z polaryzacją kupiłem w takim sklepie z pierdołami za 40dychy i pani mówi blr ble ble na one nie maja polaryzacji a maja bo popatrzylem na obrazek z testem polaryzacji i nie były kolory wyblakłe tylko kolorowe
- Z resztą co wam będę mówić. Filtr UV400, Revo, TAC. To nikt nie słyszał .
- A może tu wejdź klimatyzacja lubelskie , opcjonalnie w necie szukajcie.
- brawo
- Ja tylko używam polaryzacyjnych okularów. Już nigdy nie wrócę do zwykłych. Uważam, że każdy kierowca obowiązkowo powinien je mieć. Różnica jest OGROMNA! POLECAM!!!!!
Pozdrawiam Bogdanie i wracaj bezpiecznie!
- Od około dwóch lat używam polaryzacyjnych i nie wyobrażam sobie innej opcji, pozdro.
- Cudownie jeździ się w nich samochodem... Brak refleksów od szyb i dachów nadjeżdżających znad przeciwka oraz brak "lustra" asfaltowego jak jedziemy pod słońce :)
- Bogdanie Dziękuję Ci też sobie takie zamowilem.Pozdrawiam
- Co zrobić gdy potłucze się przycisk za 100 tysięcy bo koledze się zepsuł i ma depresje po woli :(
- Gratuluję oceny 🤦‍♂️."Dzięki polaryzacji fajniej widać".Czyli wypowiedź nie znam się, ale się wypowiem.Może najpierw pasowałoby poczytać chociaż u "wujka Googla" co to jest filtr w okularach,a co to polaryzacja.Mówiąc krótko, filtr odpowiada za ograniczenie przenikania szkodliwego promieniowania słonecznego przez szkło okularów do oka(jeśli masz przyciemnione szkła oko jest oszukiwane i źrenica otwiera się "szerzej" co powoduje możliwość dostania się większej ilości szkodliwego promieniowania do wnętrza oka)
A polaryzacja ma głównie za zadanie "wygasić" te tzw zajączki świetlne,czyli bardzo ostre i rażące odbicia światła powstające najczęściej na załamaniu fali wodnej,czy karoserii samochodu.Niestety producenci często oszukują, że okulary mają polaryzację.A można to sprawdzić mając jakiś stary model telefonu komórkowego ze zwykłym ekranem-niedotykowym.Mając okulary na nosie wystarczy spojrzeć na uruchomiony ekran i z pozycji pionowej przekręcić powoli telefon o 90°.W czasie przekręcania podświetlony ekran powinien zrobić się prawie cały czarny.Stara metoda "Z pamiętnika ciotki Agaty" 😉
- Morze w jednolitym kolorze. Poeta po prostu.
- Ja polecam z polaryzacja do jazdy autem...
- Polaroid albo okulary ze sklepa wędkarzy
- Spoko Bogdan
- Już miałem nadzieję że w okularach będzie widać więcej ludzi 😁😉
- OKULARY PRZECIWSŁONECZNE BEZ FILTRA UV!? - MASAKRA DLA OCZU!

Okulary przeciwłoneczne zazwyczaj kupujemy, ponieważ chcemy mieć poczucie komfortu w słoneczne dni. Zastanawiamy się nad kolorem, nad stopniem zabarwienia, a zapominamy o najistotniejszej ich funkcji. MUSZĄ one zastąpić, bądź przynajmniej wspierać nasze naturalne mechanizmy obronne, które chronią nasze oczy przed nadmiernym światłem słonecznym, również światłem ultrafioletowym.
Jakie mechanizmy obronne mają nasze oczy?
Są to powieki i źrenice. Jak działają, każdy z nas wie z obserwacji siębie nawzajem, czy też z obserwacji bliskich. Im bardziej intensywne oświetlenie, tym powieka mocniej się przymyka chroniąc przedni odcinek oka, a źrenica zmniejsza się chroniąc wewnętrzne jego struktury. Oświetlenie słabnie - źrenica i powieki otwierają się.
Wyobraźmy sobie sytuację:
Piękna pogoda, wychodzimy na spacer. Intensywne słońce pobudza nasze mechanizmy obronne, powieki i źrenice przymykają się - oczy są dobrze zabezpieczone. My chcąc sobie poprawić komfort zakładamy okulary przeciwsłoneczne. Przed oczami intensywność oświetlenia spada. Nasze oczy postrzegają takie warunki jako bezpieczne, więc źrenice i powieki otwierają się. I teraz:
Jeżeli okulary przeciwsłoneczne posiadją filtr UV - wszystko jest w porządku.
Jeżeli okulary przeciwsłoneczne NIE POSIADAJĄ FILTRA UV - nasze oczy są BEZBRONNE. Ciemne szkła przeciwsłoneczne sparaliżowały naszą naturalną ochronę, a nie stanowią żadnej przeszkody dla światła ultrafioletowego. UV bombarduje przedni odcinek oka (powieki są otwarte) powodując często stany zapalne spojówki czy rogówki. Poprzez szeroko otwartą źrenicę UV wpada do środka oka, przyspieszając procesy zaćmowe soczewki, a co dłuższe promienie ultrafioletu docierają do siatkówki rozpoczynając procesy jej degeneracji. W przyszłości może to doprowadzić do AMD czyli zwyrodnień siatkówki czy też plamki żółtej. Najgorszy scenariusz to utrata wzroku